Aktywność fizyczna – tenis ziemny
Sport i zdrowie

Aktywność fizyczna – tenis ziemny

Duża liczba wciąż powstających szkółek i akademii tenisowych pozwala sądzić, że sport ten coraz dynamiczniej nabiera na popularności. Nic jednak dziwnego – zalety, jakie daje uprawianie tenisa ziemnego są bardzo wartościowe, a ta dyscyplina sportowa sama w sobie jest bardzo interesującą formą spędzania czasu wolnego. Z czym jednak wiąże się tenis ziemny?

Wiele osób w dalszym ciągu żyje w przekonaniu, że tenis ziemny jest sportem dla ludzi bardziej zamożnych. Nic bardziej mylnego – dowodem są chociażby wspomniane już szkółki i akademie tenisa ziemnego, których liczba rośnie z roku na rok. Pozwala to sądzić, że Polacy interesują się tenisem ziemnym przynajmniej w jego praktycznej sferze.

Sprzęt tenisowy – rakiety, piłeczki, odzież, obuwie czy sprzęt potrzebny do przeprowadzania treningów – znajdziesz w sklepie internetowym Magazyn Tenisa, dostępnym na stronie http://skleptenisowy24.pl/

Pierwsze kroki

Pierwsze kroki w tenisie ziemnym nieodłącznie związane są z wyborem odpowiedniej rakiety tenisowej, dostosowanej zarówno do możliwości i umiejętności fizycznych grającego, wieku oraz poziomu doświadczenia z gry. W ofertach sklepów tenisowych możemy bowiem znaleźć rakiety tenisowe przeznaczone dla początkujących, które nie są związane z dużymi nakładami finansowymi.

Warto również mieć na uwadze, że na początku warto uczyć się techniki, by móc jak najszybciej ją opanować. Sztuka dobrych i skutecznych backhandów i forehandów jest dosyć trudna – szczególnie dla początkującego – dlatego bez wątpienia możemy powiedzieć, że tenis ziemny nie należy do łatwych dyscyplin sportowych.

Kroki następne

Dla osób, które mają już za sobą wiele rozegranych meczów tenisa i wiedzą, na czym polega specyfika tego sportu, mogą pokusić się o kupno sprzętu dla bardziej doświadczonych. Dzięki temu będą mogli osiągać lepsze wyniki w trakcie spotkań i również zwiększy się wówczas ergonomia trenowania. Warto również mieć na uwadze, że mówimy tutaj o aktywności rekreacyjnej, nie zaś zawodowej, która w przypadku tenisa ziemnego wymaga wiele wyrzeczeń, nie tylko finansowych.

Dlaczego coraz więcej osób gra w tenisa?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach zauważalny jest bardzo duży przyrost liczby osób zainteresowanych – biernie lub czynnie – tenisem ziemnym. Nie należy się temu dziwić, atrakcyjność tenisa wynika z jego wielu zalet, które widoczne są na wielu płaszczyznach.

Wydaje się, że jednym z najciekawszych wymiarów zalet tej dyscypliny sportowej jest wymiar społeczny. Tenis ziemny jest idealnym pretekstem do spędzania wspólnie czasu, który przemijał będzie w przyjemnej atmosferze. Warto bowiem podkreślić, że tenis może być dobrym sportem zarówno dla przyjaciół, całej rodziny, jak i biznesmenów.

Istnieją również dwa pozostałe wymiary, takie jak fizyczny i psychiczny – tenis ziemny bardzo dobrze wpływa na samopoczucie i pewność siebie, a także pobudza krążenie i kształtuje sylwetkę. Jednocześnie jest dosyć dużym wysiłkiem – technicznie prawidłowe forehandy i backhandy pod koniec meczu mogą przysporzyć niemałych trudności, co wpływa na sylwetkę grającego.

Warto zatem zainteresować się czynnie tenisem, tym bardziej, że sprzęt dostępny jest niemalże na każdym kroku – istnieje bowiem wiele sklepów sportowych (w tym także internetowych) posiadających w swojej ofercie wyposażenie do tenisa ziemnego.

Post Comment