Gry komputerowe nie mogą być groźne
Rozrywka

Gry komputerowe nie mogą być groźne

Na nieszczęście trzeba rzec, że ogromnie duża liczba ludzi wciąż sądzi, że elektroniczna rozrywka to zło i to właśnie one sprawiają, że ludzie młodzi popełniają przestępstwa. Jest to wyjątkowo kuriozalne, albowiem polska gałąź gier video ogromnie intensywnie rozwija się (posiadamy sławnych przedstawicieli w tej specjalności!), a inni ludzie nie ograniczają się w wypowiadaniu takich lub innych negatywnych wyroków a także opinii.

Ostatnio niezwykle dużo popularności zdobyła postapokalipsa. Z jakiegoś względu gry te podobają się graczom – pewnie dlatego, że co poniektóre z gier zdają się wieszcze? W głównej mierze raczej to w największy sposób przyciąga  do nich. To może być lekko wymyślne, ale gracz lubią badać samotne i zniszczone uniwersa, chodzić w poszukiwaniu pozostałych surowców lub ważnych składników, natrafiać na organizujące się w pewien sposób szajki oraz pertraktować z nimi, zajmować się handlem. Wszystko to jest możliwą przyszłością w obliczu zagłady cywilizacji, takiej jak zupełna wojna atomowa, uderzenie meteorytu na ziemię albo wykształcenie się nowej, niepokojącej i nieuleczalnej choroby.

Gry video zapewniają nam króciutki moment utożsamić się z herosem właśnie z tych uniwersów i poprowadzić jego opowieść. Przeważnie gra się tak, że albo gracz wciela się w postać oraz bierze te decyzje, jakie są odpowiednie i które najprawdopodobniej podjąłby w analogicznych warunkach, albo nakreśla w głowie charakter śmiałka i zachowuje się odpowiednio do jego charakteru.

Tym sposobem można się bawić właściwie dużo ciekawiej, choćby w gry z typu role-playing game. W tym przypadku historie te są w stanie w zasadzie porwać – najlepszym przykładem jest pokonanie czterech części gry ze wszelkimi DLCkami, które zabiera mi prawie 12 miesięcy. 12 miesięcy grania jeden tytuł!

Bez wątpienia rekomendujemy każdej osobie zabawę z grami video. Nie jest tak, jak słyszymy i czyta się w mediach – przesiadywanie przed kompem w granicach zdrowego rozsądku może dostarczyć dużo zysków. Dla młodszych graczy to może być na przykład język angielski, dlatego że za sprawą grania w pozycje są one w stanie szybciej nauczyć się go. Znamy mnóstwo osób, które właśnie tym sposobem ogarnęli język obcy, wskutek czego ich przyszła edukacja była lepsza!

Post Comment