Jak kreatywnie zorganizować garderobę na małej przestrzeni?
Dom

Jak kreatywnie zorganizować garderobę na małej przestrzeni?

Ubrania są tym elementem naszej codzienności, które determinują w dużej mierze to, co myślą o nas inni. Mówi się wszak –„jak cię widzą, tak cię piszą”. I jest w tym powiedzeniu wiele prawdy. Zależy nam, bowiem na tym, by wyglądać ładnie, elegancko, schludnie i czysto. Strój dodaje nam pewności siebie, szyku i wdzięki. Dobrze dopasowany garnitur jest ozdobą każdego eleganckiego mężczyzny, a piękna sukienka dodaje wdzięku kobiecie. By jednak móc na co dzień cieszyć się swoim nienagannym wyglądem, warto poświęcić nieco czasu i uwagi swoim ubraniom.

Nikt z nas nie lubi przykrych niespodzianek – jak wiecznie wymięte spodnie, wygryzione przez mole dziury w ukochanym swetrze, czy znikające skarpetki. Jak dobrze zorganizować swoją garderobę, by nie przydarzały nam się modowe wpadki i by nasze ubrania służyły nam dobrze i długo? Czy zorganizowanie dobrze funkcjonującej garderoby w małym mieszkaniu jest w ogóle możliwe?

Wszystko zależy od pomysłu i kreatywności. Istnieje na rynku wiele ciekawych rozwiązań, które przyjdą nam z pomocą i pokażą, jak świetnie zorganizować przestrzeń, w której będziemy mogli z radością przechowywać swoje ubrania.

Wygospodarowanie odpowiedniego miejsca na garderobę, szczególnie w małym mieszkaniu może wydawać się nierealne. Często jednak okazuje się, że sami ograniczamy się wizją idealnie funkcjonującego mieszkania. Wydaje nam się, że mieszkanie jest zbyt małe i ciasne, by możliwe było zorganizowanie w nim garderoby. Nic bardziej mylnego – praktycznie w każdym mieszkaniu istnieje możliwość wydzielenia przestrzeni, która posłuży nam za garderobę. To wcale nie musi być duża przestrzeń, a jej organizacja wcale nie musi być droga. Co istotne warto uświadomić sobie, że garderoba może być wydzielona niemal z każdego pomieszczenia w naszym mieszkaniu – by ją zorganizować, możemy postawić ścianę działową zarówno w przedpokoju, jak i w salonie, czy sypialni. By ciasną garderobę wykorzystać do granic możliwości – warto zainwestować w wieszaki pionowe, – czyli takie, które umożliwią wieszanie ubrań w dwóch rzędach – górnym i dolnym. Kompaktowe zestawy do montażu takich wieszaków znajdziemy w wielu sklepach meblarskich.

By jednak nieco zaoszczędzić na tym rozwiązaniu – warto przeszukać także outlety internetowe oraz portale aukcyjne – często osoby zmieniające wystrój swojego mieszkania, decydują się na sprzedaż komponentów do garderoby w niskiej cenie. Doskonałej jakości półki na ubrania możemy wykonać z prostych desek sosnowych. Nowe deski kupimy tanio w marketach budowlanych, warto jednak przed zakupem zajrzeć do piwnicy, lub na strych do rodziców i znajomych – być może okaże się, że znajdziemy tam materiały nadające się do skonstruowania prostych półek. Szafkę na buty z łatwością zastąpią nam skrzynki na owoce – możemy je kupić na każdym targu z owocami – wystarczy poprosić zaprzyjaźnionego sprzedawcę o odsprzedaż. Takie skrzynki możemy dostać nawet za symboliczne 5 zł, a pomalowane na biało będą stanowiły piękny i praktyczny element naszej garderoby.

Do sortowania i przechowywania drobnych elementów, takich jak: apaszki, rajstopy, skarpety, rękawiczki doskonale sprawdzą się pudełka po butach! Jeżeli takie rozwiązanie nie jest przekonujące, zawsze pozostają odwiedziny sklepów z artykułami kreatywnymi (jednym z przykładów takich sklepów jest Dekolo.pl – dostępny na stronie https://dekolo.pl/). Są na tyle małe i poręczne, że znalezienie w nich drobnych elementów garderoby nie będzie stanowiło większego problemu. Zaletą takich sorterów jest ich dostępność i cena – nie musimy za nie płacić, a przy organizacji nowego mieszkania taka oszczędność jest nie do przecenienia.

 

Post Comment