Jakie meble do domu drewnianego?
Dom

Jakie meble do domu drewnianego?

Wnętrza drewnianych domów na ogół kojarzą się z sielskim, przytulnym klimatem. Stawiając na odpowiednie umeblowanie i nastrojową aranżację, tworzy się bardzo przyjazną, ciepłą przestrzeń. Poza tą sielskością ma się jednak i inne opcje do wyboru. Do ścian z drewna oraz z bali będzie pasować chociażby klimat ekologiczny oraz nowoczesnej elegancji. Z prostymi nowoczesnymi meblami w takim miejscu nie będzie sielsko, ale też będzie bardzo przyjemnie. Warto przyjrzeć się każdej z tych możliwości bliżej.

Sielski klimat we wnętrzu

Może mieć on różną postać. Zawsze jednak będzie widać nawiązanie do stylu rustykalnego. Ciepły, przyjazny klimat współtworzyć będą meble stylizowane. Nie muszą być bardzo ozdobne. Proste drewniane też będą doskonale pasować. W wiejskich domach takie najczęściej dominowały. Najważniejsze, by wyglądały na starsze. Mogą być jasne albo ciemniejsze. Jeśli będą jasne, to przestrzeń stanie się bardziej pogodna.

Mając ciemniejsze ściany i wybierając takie umeblowanie, rozjaśni się przestrzeń i optycznie się ją powiększy. W takim domu nie może zabraknąć solidnego, dużego stołu. W przedpokoju stanąć może ława z oparciem. Do kuchni warto zamówić meble kuchenne rustykalne. Klimat ten tworzą naturalne materiały, jak drewno czy wiklina, obecność tkanin, kwiatów, a także wzory kwiatowe i w paski. Te wzory mogą się znaleźć i na meblach tapicerowanych. Kanapa w kwiaty będzie się bardzo uroczo prezentować w salonie.

Meble do wnętrza w ekologicznym stylu

Trochę inaczej umebluje się wnętrze, które ma być w stylu ekologicznym. Widać w nim podobieństwo do rustykalnego w tym, że chętnie sięga się po materiały naturalne oraz do kwiatowych i roślinnych wzorów. Najbardziej nawiązuje on jednak do natury. Jest jakby stworzony dla łatwego wchodzenia w stan relaksu. Nowoczesne meble drewniane będą najlepsze dla niego. Nie ma tu żadnej sielskości, jest umiar i harmonia.

Duża obecność drewna oraz stawianie głównie na barwy ziemi sprawiają jednak, że i w nim jest bardzo przytulnie. Biel i barwy ziemi wprowadzają spokój. Nie znajdzie się tu kanap i foteli w mocnych kolorach, raczej białe, beżowe czy szare. Biała zwiększy wrażenie przestronności. Ciemniejsza sofa i takie same fotele dodadzą przytulności.

Drewniany dom i meble eleganckie

Kolejny pomysł na umeblowanie takiego domu to stworzenie eleganckiego i nowoczesnego wnętrza. Aranżacja będzie trochę kontrastować ze ścianami, szczególnie jeśli tworzą je bale. To jednak daje bardzo ciekawy efekt. Przy takiej opcji wybrać można meble z połyskiem w nowoczesnej stylistyce, mogą być w nich elementy ze szkła. Z drewna i szkła może się składać ława albo regał. Kanapa w salonie najlepiej jeśli będzie elegancka.

Trzeba wybierać rzeczy eleganckie, nowoczesne i najlepszej jakości. Dotyczy to umeblowania i innych elementów aranżacji. Można sięgać po mocniejsze kolory, ale z umiarem, by nie stracić efektu elegancji. Jeśli kanapa w bardziej wyrazistszej barwie, to gdzieś jeszcze można do niej nawiązać, ale całość wtedy powinna być w spokojniejszej kolorystyce. Szczypta oryginalności nie zaszkodzi. Przy tej opcji podobnie, jak i przy klimacie ekologicznym, ważna jest przestronność. Mebli nie powinno więc być zbyt dużo.

One Comment

Post Comment