W jakim stylu urządzić nowy dom/mieszkanie?
Dom

W jakim stylu urządzić nowy dom/mieszkanie?

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej zatrudniają profesjonalnego projektanta wnętrz, który w fachowy i rzetelny sposób pomoże im urządzić piękne i przestronne mieszkanie, w którym będą czuć się jak w bajce.

Na rynku dostępnych jest wiele mebli, a ludzie nie mają pomysłu, jak urządzić swoje nowe gniazdo. W tym artykule poruszone zostaną najpopularniejsze sposoby urządzenia wnętrz oraz ustawienia mebli. Podana będą również najciekawsze kombinacje kolorystyczne.

Jaki styl wnętrza?

Styl skandynawski

Charakteryzuje się surowością i jasnymi odcieniami. Widoczny jest kolor jasnego drewna oraz dodatki w odcieniu szarości i bieli, zazwyczaj związane z tematyką Skandynawii. Na takie wnętrza decydują się zazwyczaj osoby, które mają przestronne wnętrze do urządzenia. Niestety taki styl w małym pokoju mógłby jeszcze bardziej go pomniejszyć. W tym stylu wyróżniamy również białą cegłę oraz dywany przypominające skórę owczą. Świetnie komponują się w tym stylu również czarne, geometryczne dodatki, jak na przykład czarna lampa.

Pomysł dodatku DIY do stylu skandynawskiego

Przygotuj drewnianą skrzynkę po jabłkach, pędzelek, papier ścierny o dużej gramaturze oraz białą, najlepiej akrylową farbę. Oczyść skrzynkę z zanieczyszczeń, a wszystkie deski dokładnie zetrzyj papierem ściernym. Oczyść z kurzu i pomaluj białą farbą (dwukrotnie). Dzięki temu uzyskać świetną, skandynawską skrzynkę, w której będziesz mógł umieścić koc lub poduszki.

Jeżeli chcesz zaaranżować swoją przestrzeń, sprawdź meble Radius Centrum – meble do salonu, jadalni i wielu innych pomieszczeń!

Styl rustykalny

Ten styl przypadnie do gustu osobom romantycznym i delikatnym. Również tutaj znajdziemy drewno, jednak ma ono zazwyczaj ciemniejszą barwę. Dominują hafty oraz motyw kwiatów. Takie wnętrze przypomina wiejską sielankę, dlatego świetnie poczują się w nim osoby, które preferują spokój i harmonie. To idealny pomysł, który prowadzi domowników w stan spokoju.

Pomysł dodatku do stylu skandynawskiego

Jeżeli pokój pomalowany jest w neutralne kolory, jak biel, czy pastelowy róż, wówczas warto zawiesić w oknie haftowaną firankę, a dodatek w postaci stolika do kawy lub innego dodatku warto poszukać na targu staroci. Dzięki temu niedrogo będzie można przearanżować pokój.

Jakie meble i kolory będą królowały w roku 2018?

W bieżącym roku z pewnością w modzie będą żywe i rażące kolory typowe do stylu retro i chic. Warto więc rozglądać się za jaskrawymi zasłonami oraz dodatkami. Osoby, które nie znoszą tak mocnych kolorów, mogą jedynie dodać kilka elementów i w ten sposób zmienia się cały dotychczasowy charakter wnętrza. Może być to zasłona, świeca lub ramka na zdjęcia. Idealną podstawą każdego pokoju są białe ściany. To pozwala na grę dodatkami i zmianę pomieszczenia w sposób całkowity pod wybrane preferencje.

Meble warto znajdować na targach staroci oraz szukać zniżek, ponieważ wiosna to czas zmian i remontów, dlatego ceny mebli mogą być zawyżone. Zmiana aranżacji domu czy mieszkania nie musi być kosztowna i długotrwała. Czasem wystarczy nutka kreatywności i zapas czasu konieczny do znalezienia najlepszych perełek na rynku meblowym.

Post Comment