Prezenty dla różnych osób
Rozrywka

Prezenty dla różnych osób

Boże Narodzenie już niebawem, ale jak zwykle o tej porze roku wiele osób jeszcze nie ma prezentów. Niektórym trudno nawet o dobry, czy chociaż znośny pomysł na prezent. Wybierając świąteczne upominki, zawsze warto stawiać albo na elegancję, albo na humor.

Do tego lepiej kupić mniejszą, ale konkretną rzecz niż zasypywać bliskich toną niepotrzebnych bibelotów. I w końcu szukając prezentowych inspiracji, należy pochylić się nad charakterem relacji łączącej dwie osoby: wręczającego prezent oraz go odbierającego.

Elegancko ze szczyptą humoru

Pomysły na prezent dzieli się zasadniczo na dwie kategorie. Jedne są eleganckie i poważne, inne mają na celu rozbawić obdarowanego. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się obecnie wielkim powodzeniem. Na rynku nie brakuje różnego rodzaju gadżetów, opatrzonych śmiesznymi hasłami czy humorystycznymi obrazkami. Co ciekawe, rozwija się również sektor produktów zaliczanych do tej kategorii, choć projektowanych przez samych klientów. Możliwość stworzenia kubka, kalendarza czy piórnika według własnego pomysłu, to zdaniem wielu nomen omen dobre pomysły na prezent dla bliskiej osoby. Faktycznie takie upominki są sympatyczne, stają się nawet bohaterami niejednej opowieści.

Niemniej jednak nie każdemu wypada wręczyć taki śmieszny prezent. Jeżeli wręczającego łączą z obdarowywanym relacje służbowe lub nie znają się jeszcze zbyt dobrze, wskazana jest większa rozwaga. Warto wtedy ograniczyć się do klasycznego, eleganckiego podarku. Może to być stylowe pióro, portfel czy jakakolwiek inna rzecz dobrej jakości. Bo jakość właśnie jest oceniania jako coś ponadczasowego. Niektórzy wybierają w ten sposób także prezenty dla swoich bliskich. I dobrze, ponieważ w świecie pełnym bylejakości, odrobina komfortu i nieco wyższego standardu na pewno nie zaszkodzi.

Raz, a konkretnie

Niektórzy wypełniają prezentowe torby mnóstwem niewielkich, często niestety niezbyt konkretnych rzeczy. Taka strategia jednak mija się z celem i pozostaje na ogół próbą wybrnięcia z sytuacji niewielkim kosztem. Te same pieniądze można natomiast przeznaczyć na jeden pomysł na prezent. Taki podarek nie będzie zapewne tak dużych rozmiarów, ale tutaj liczy się jakość. Lepiej kupić dziecku jedną porządną zabawkę niż kilka takich, które już po chwili będą nadawały się na śmietnik. To samo dotyczy prezentów dla dorosłych. Kilka kiepskich koszulek wypełni co prawda dużą torebkę prezentową, ale lepiej kupić jedną porządną, którą dana osoba ponosi dłużej i zawsze będzie się w niej prezentowała bardzo dobrze.

Prezent adekwatny do relacji

Przyjacielowi można wręczyć prezent śmieszny, odwołujący się na przykład do wspólnych przeżyć i doświadczeń. Podobnie jest z bliskimi krewnymi. Jednak dalekiej ciotce czy przełożonemu w pracy lepiej wręczyć upominek bardziej elegancki. Coś, co na pewno nie urazi danej osoby. A trzeba pamiętać o tym, że ludzie mają bardzo odmienne zdanie na temat stylu, różni ich również poczucie humoru. Jeżeli nie wie się o nich zbyt dużo, lepiej zapobiegawczo postawić na jakąś prezentową klasykę.

Post Comment