Jak się przygotować do przeprowadzki?
Dom

Jak się przygotować do przeprowadzki?

Przeprowadzka wcale nie musi być trudnym i żmudnym przedsięwzięciem logistycznym. Wiele osób popełnia te same błędy przez co zmiana miejsca zamieszkania zamiast radości wnosi tylko nerwowość i nieprzyjemną atmosferę.

Faza przygotowań

Przed przystąpieniem do pakowania koniecznie należy sporządzić listę wszystkich rzeczy, które zabieramy oraz te, które zostają. Warto podzielić ją na osobne pomieszczenia, aby ułatwić sobie cały proces i nie pomieszać żadnych rzeczy. Oprócz tego potrzebne będą kartony, mniejsze pudełka, taśma klejąca, samoprzylepne karteczki oraz marker. Bardzo ważna jest także folia bąbelkowa, którą warto zabezpieczyć wszystkie delikatne przedmioty. Kiedy już mamy wszystko przygotowane warto także dokonać selekcji, aby wyrzucić lub oddać wszystkie niepotrzebne rzeczy, nie chcemy bowiem zagracać od razu naszego nowego domu. Pozbycie się niektórych przedmiotów będzie trudne, dlatego warto kierować się zasadą jednego roku. Otóż, jeżeli coś kurzyło się tylko na dnie szafy i przez rok nie potrzebowaliśmy tego, to z dużą dozą prawdopodobieństwa nie użyjemy tej rzeczy przez następne lata. Warto więc może oddać to komuś, kto znajdzie z tego pożytek.

Firma przeprowadzkowa

Mało kto posiada samochód dostawczy, którym mógłby przewieść meble oraz wszystkie większe przedmioty. Często również wśród znajomych ciężko znaleźć odpowiedni pojazd, dlatego jedynym ale jednocześnie najlepszym rozwiązaniem jest firma specjalizująca się w przeprowadzkach. Fachowcy dodatkowo pomogą w załadunku i rozładunku mebli oraz sprzętów RTV i AGD. Dodatkowo ich samochody są przystosowane do bezpiecznego transportu mebli, dlatego możemy być pewni, że nic się podczas drogi nie zniszczy. Bardzo ważne jest również odpowiednie zapakowanie wszystkich mniejszych przedmiotów oraz pamiątek i innych cennych rzeczy aby w nienaruszonym stanie trafiły do nowego lokum. Dobrą praktyką jest przemyślenie w jaki sposób rozlokowane będą przedmioty w nowym domu. Na tej podstawie pracownicy firmy przeprowadzkowej będą wiedzieli w jaki sposób załadować samochód, aby możliwie jak najbardziej ułatwić sobie pracę.

Praktyczne triki

Na udaną przeprowadzkę wpływa kilka czynników. Dużą rolę odgrywa ilość przedmiotów, ich gabaryty oraz delikatność. Oto kilka przydatnych sposobów na ułatwienie sobie całego procesu:

  • Najcięższe i najbardziej stabilne rzeczy warto układać na dnie kartonów, aby stanowiły dobrą podstawę pod lżejsze rzeczy.
  • Najlepszą porą na przeprowadzkę jest okolica godziny 9-10 rano. Wtedy to większość ludzi znajduje się w pracy, szkole lub na uczelni przez co nie będziemy sobie wzajemnie przeszkadzać w windzie czy na klatce schodowej. Ominiemy także największe korki, przez co mniej zapłacimy za transport.
  • Najcenniejsze i najbardziej delikatne rzeczy warto zapakować i przewieźć samochodem osobowym. Mamy wtedy mniejszą szansę, że w spotkaniu z innymi rzeczami pożegnamy się z pamiątkami z podróży.
  • Warto sprawdzić w internecie cenę oraz opinię o danej firmie przeprowadzkowej. Zaoszczędzimy dzięki temu trochę pieniędzy oraz nerwów w przypadku usługi złej jakości.

Post Comment