Sposoby na szybkie wyczyszczenie mikrofalówki
Dom

Sposoby na szybkie wyczyszczenie mikrofalówki

Dzisiaj praktycznie w każdym domu znajduje się kuchenka mikrofalowa. Ten sprzęt, który znacznie ułatwia nam przygotowywanie jedzenia. Aby korzystać z tego urządzenia z przyjemnością musimy zadbać o jego czystość. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, jak pielęgnować i myć mikrofalówkę.

Przygotowując jedzenie w kuchence mikrofalowej musimy zadbać o odpowiednią higienę tego miejsca. Regularna pielęgnacja i czyszczenie jest w tym przypadku niezbędne. Właściwie po każdym użyciu powinniśmy dokładnie pozbyć się zabrudzeń z wnętrza mikrofalówki. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że urządzenie będzie wolne od zarazków. Przede wszystkim musimy zadbać o to, by zapobiegać powstawaniu nadmiernych zabrudzeń w mikrofalówce. Zaniedbanie sprzętu może doprowadzić do jego uszkodzenia oraz wydzielania nieprzyjemnego zapachu. Potrawy przygotowywane w mikrofali także nie będą odpowiednio smaczne.

O czym warto pamiętać?

Zabierając się do czyszczenia kuchenki mikrofalowej należy pamiętać, by nie używać do mycia ostrych gąbek, druciaków czy innych narzędzi. Może to doprowadzić do porysowania lub uszkodzenia wnętrza. Warto także unikać mleczek oraz innych silnych środków czyszczących, które także mogą uszkodzić powierzchnię, a także pozostawić toksyczny zapach we wnętrzu kuchenki. Odpowiednie będzie użycie wody z odrobiną płynu do naczyń lub innych domowych sposobów.

Na stronie General Fresh znajdziesz wiele produktów służących do czyszczenia różnych powierzchni – sprawdź!

http://generalfresh.pl/

Warto także zadbać o prawidłowe przygotowywanie jedzenia, by zapobiec nadmiernemu zanieczyszczaniu. Aby podgrzewane jedzenie nie pryskało, można przykryć je folią aluminiową lub ręcznikiem papierowym. Musimy także zadbać o to, by nie doprowadzić do eksplozji – nie umieszczajmy jedzenia w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Używajmy tylko specjalnych opakowań, które można umieszczać w mikrofali. Pamiętaj by nie wkładać do mikrofali żadnych drewnianych oraz metalowych naczyń. Niektóre rodzaje plastiku także się nie nadają. Zawsze sprawdzaj etykiety na danych naczyniach i opakowaniach, aby nie doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Skuteczne sposoby

Jednym ze sposobów na wyczyszczenie mikrofalówki jest użycie mokrego ręcznika papierowego. Wystarczy zamoczyć ręcznik papierowy w wodzie, a następnie położyć go na obrotowym talerzu wewnątrz mikrofalówki. Następnie należy włączyć urządzenie na minutę, ustawiając najwyższą temperaturę, by powstawała para. Odczekaj 5-10 minut by mikrofalówka ostygła, a następnie ręcznikiem papierowym wytrzyj wnętrze.

Innym sposobem jest sporządzenie naturalnego środka czyszczącego. Należy do dużej miski wlać 2-3 szklanki wody, dodać do niej plasterki cytryny lub wyciśnięty sok. Zamiast cytryny możesz użyć octu. Następnie włóż miskę do mikrofali i podgrzewaj wodę, aż do zagotowania. Musi pojawić się para na drzwiczkach. Pozostaw miskę na 15 minut, aby para mogła usunąć zabrudzenia. Wytrzyj zanieczyszczenia za pomocą wilgotnej szmatki. Jeśli resztki jedzenia i tłuste plamy są nadal uciążliwe do usunięcia użyj sody oczyszczonej. Wystarczy rozpuścić kilka łyżeczek w wodzie i podgrzać roztwór w mikrofali. Po skończeniu procesu, wytrzyj kuchenkę do sucha.

One Comment

Post Comment