Czy warto korzystać z doradztwa kredytowego i pomocy doradcy kredytowego?
Biznes i finanse

Czy warto korzystać z doradztwa kredytowego i pomocy doradcy kredytowego?

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest o własne przysłowiowe „cztery kąty”. Jakby nie było nieruchomości wciąż są bardzo, ale to bardzo drogie. W związku z tym mało kogo stać na to, aby kupić sobie mieszkanie czy też wybudować dom za gotówkę. Jest to w zasadzie niemożliwe, chociaż niektórzy udowadniają że zdarza się taka sytuacja.

W większości jednak młodzi ludzie, którzy mają ochotę na własną nieruchomości muszą się zapożyczyć. Bardzo przykre jest to, że na tych młodych ludzi na rynku finansowych czyha wiele pułapek, które mogą być przysłowiowym „gwoździem do trumny”. Młodym ludziom zamiast pomagać, to chce się ich dobić i sprawić, że mieszkanie będą spłacać do końca swoich dni.

Na szczęście prosperują firmy, które zajmują się doradztwem kredytowym. Jak sama nazwa wskazuje osoby pracujące w takiej firmie mają obowiązek wyszukania dla zainteresowanych osób oferty kredytowej, która będzie dla nich najbardziej odpowiednia i okaże się najlepsza. Na rynku są oferty o wysokim oprocentowaniu, które jakby nie było nie są korzystne. Są jednak także banki z bardzo niską marżą i to właśnie do nich powinny być osoby młode kierowane przez swojego doradcę kredytowego. Gdy szuka się doradcy kredytowego, to należy zwrócić uwagę na jego doświadczenie oraz zatrudnienie. Doradca kredytowy nie może być pracownikiem danego banku, ponieważ na sto procent skieruje przyszłego kredytobiorcę właśnie do tego banku, w którym otrzymuje wysoką prowizję i dla którego wykonuje plany sprzedażowe.

Taką osobę nie powinno nazywać się doradcą kredytowym, a zwykłym pośrednikiem. Dobry doradca kredytowy dla firm powinien być bezstronny. Powinna to być także osoba uczciwa, która przekłada dobro swoich klientów, nad swoje wynagrodzenie. Znalezienie jednak doradcy kredytowego z prawdziwego zdarzenia na rynku jest wciąż trudne i skomplikowane. Jest ich po prostu coraz mniej. Najlepiej jest mieć kogoś z polecenia, ale wiadomo że o to także jest trudno. Zapamiętać także należy, że danemu doradcy kredytowemu musimy wierzyć. Zaufanie tutaj jest bardzo ważne. Tak naprawdę gdy nie posiada się swojej dużej wiedzy na temat księgowości oraz bankowości, to można być w przysłowiowej „kropce”. Nie znając podstawowej wiedzy z zakresu kredytów nie jest się w stanie wybrać dla sobie kredyt odpowiedni. Doradca kredytowy takową wiedzę posiada. Najlepsze jest to, że kredytobiorca nie płaci nic swojemu doradcy. Opłaca go bowiem bank, w którym kredytobiorca zaciąga kredyt.

Jak widać na załączonym obrazku prośba o pomoc doradcę kredytowego jest opłacalna. Pomoże z całą pewnością wybrać kredyt odpowiedni, którego odsetki nie będą kosmiczne. Dodatkowo nie płaci się mu, zatem można powiedzieć, że jest to pomoc darmowa. W banku przy podpisaniu kredytu i tak ponosi się koszta otwarcia kredytu i zawarcia umowy, zatem w kwocie tej znajduje się także wynagrodzenie dla doradcy kredytowego, które wychodzi bezpośrednio od banku. Wiadomo, że kredyt na mieszkanie jest poważnym zobowiązaniem i nikt nie chce się nim pogrążyć.

Post Comment